Gebelik

nasıl hamile ( gebe ) kalınır ?

Bugün sizlere nasıl hamile ( gebe ) kalınır, anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle daha önce bir doğum kontrol yöntemi kullanıyorsanız, bu kullandığınız yöntemin çeşidine göre 1-6 ay arasında sürebilir, bu süre zarfında gebe kalamassınız.

nasıl hamile kalınır

nasıl hamile kalınır

Hamile kalma şansınızı arttırmak için düzenli bir cinsel birliktelik ve haftada 2-3 cinsel birleşmeniz olmalı. Daha az olan cinsel birliktelikte de elbette gebe kalma şansınız var fakat daha sık cinsel birlikteliğe oranla bu daha az olacaktır. Cinsel ilişki sırasında korunmayan bir çiftin her adet döneminde gebelik yaşama olasılığı %25 dir.

Şimdi asıl sorumuzun cevabına dönelim, hamile kalmak için en uygun zaman adet gören bir bayanda adetin başlangıcından itibaren 12-15 günleridir. Çünkü sağlıklı bir kadnının yumurtlaması bu dönemde olacaktır.

Cinsel birleşme esnasında tavsiye edilen pozisyon için ileride bir yazyı yayınlamayı planlıyorum, takip etmeyi bırakmayın.

Yazımızı hoşbir video ile bitirmek istiyorum. 🙂

Bir önceki yazımız olan çin takvimine göre cinsiyet hesaplama başlıklı makalemizde çin takvimi hakkında bilgiler verilmektedir.

7 Responses to nasıl hamile ( gebe ) kalınır ?

 1. elmas

  benim adetim oldu ve bitti korunmuyorum hiçbir sorunumda yok hamile kalamıyorum 18 yaşındayım bebek istiyoruz kocamka

  • mustafa

   merhaba koçanda sorun olabilir koçanın dölleri ölü olabilir veya sayısı az olabilir buda seni döllemeye yetersiz gele bilir ben 4 farklı kadını dölledim çoçuk sahibi oldular istersen senide dölleyeyim sende çoçuk sahibi ol anne olmak herkez gibi seninde hakkın korkun heyecanın seni annelik özleminden ayırmasın kendine güven

 2. burcu

  mrb ben burcu 17 yaşındayım 5 aydır evliyim hiç korunmadım her ilişkide hamile kalacağım diye kendinize baskı yapmayın ben bunu kendime yaptım ama piskilojinide etkiliyorr 2ay önce kafamdan ben hamilele o lacağım düşüncesini attım şimdi 2 aylık hamileyim allahıma şükürler olsun allah olmayanlarada versin dualarım sizinle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir