Gebelik

Meme Uçlarının Ağrımaması İçin Ne Yapmalı

Meme Uçlarının Ağrımaması İçin Ne Yapmalı
Çoğu anne göğüsleirnin ağrımasından şikayet edebilir.Meme uçlarının ağrımasını önlemek için küçük küçük önlemler alabilrisniz.
Meme Uçlarının Ağrımaması İçin Ne Yapmalı
Bebeğinizin pozisyonunu her emzirmede kontrol ediniz. Göğüs ucunun ve areolanın büyük bir kısmının ağzının içinde olması gerekir.
Göğsünüzü iyice boşalttıktan sonra, onu nazikçe göğsünüzden alın.
Sutyeninizi tekrar giymeden önce, göğüs uçlarınızın kuru olduğundan emin olun ve emzirme aralarında da kuru kalmalarını sağlayın. Eğer
göğüslerinizden çok fazla süt sızıyorsa, sütü biriktirmek için haznesi olan, plastik göğüs kaplarından faydalanabilirsiniz. Sağılan bu sütü dondurabilir ya da buzdolabına koyarak, daha sonra eğer isterseniz bebeğinize verebilirsiniz.
Göğüs uçlarınızdan biri acımaya başlarsa, sütünüzü sağıp bebeğinizi diğer göğsünüzden emzirerek, hassaslaşan bu göğsünüzü bir gün boyunca dinlendirebilirsiniz. Göğüs uçlarının çatlayıp acımasını önlemek için kendi sütünüzden bir damla kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategori: Genel

Yorum Bildir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir