Gebelik

Hamilelikte Narın Faydaları Zararları

Hamilelikte Narın Faydaları Zararları
Eskiden bu yana süre gelen gebe kadının nar yemesi zararlıdır sözleri herkesin kafasını karatırıyor.Bilindiği üzere nar cennet meyvesi ve bir çok hastalığa da inanılmaz derece faydalıdır.
Hamilelikte Narın Faydaları Zararları
Hamile bir bayanın fazla olmamakla beraber taze sıkılmış bir bardak nar suyu fayda sağlayacaktır.
Narın faydalarını ise şöyle anlatalım;Cilt kanserine yakalanma oranını azaltması, kalp hastalıklarını önlemesi, mideyi kuvvetlendirmesi, kandaki kolesterol ve şeker oranını düzenleyici etkisi olması bir kaç faydasından sadece bazıları. Nar eski çağlardan beri doğal bir antibiyotik olarak kullanılmakta. Bolca C vitamini, B vitamini, demir ve potasyum ihtiva ediyor. Bu nedenle bağışıklık sistemini güçlendirdiği de biliniyor. Ayrıca bağırsaklarda bulunan zararlı parazitlerle savaşmakta birebir.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

4 Responses to Hamilelikte Narın Faydaları Zararları

  1. aslı

    Hamileligimdd hergün koca bi nar yedim. Leke olur meke olur diyenler umurumda olmadı. Sonuç pamuk gibi bi vocuk dogurdum vücudunda bırakın lekeli bir tane ben bile yoktu.

  2. merve

    cok tesekkur ederim asli hanim bende 4 aylik hamileyim ve hergun bi tane nar yiyorum allahin izniyle birsey olmuycani düşünüyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir