Gebelik

Gebelikte Asla Yapılmaması Gerekenler

Gebelikte Asla Yapılmaması Gerekenler
Gebelikte anne adayı özellikle dikat etmelidir ki bebeğine doğrudan zarar vermesin.Bakalım gebelikte asla yapılmaması gerekenler.
Gebelikte Asla Yapılmaması Gerekenler
Gebelikte Asla Yapılmaması Gerekenler
” 1-2 fincan kahve içebilirsiniz. Fazlası ile sütünüzle bebeğinizi gereğinden çok kafein yüklersiniz.

” Alkol içmemelisiniz. İçtiğiniz alkol doğrudan anne sütüne ve bebeğinize geçer. Eğer “40 yılda bir bardak” alkol oranı düşük bir içki alırsanız (1 bardak şarap veya bira) hoşgörülebilir. Siz yine de emziren bir annenin alkol kullanmaması gerektiğini unutmayın!

” Nikotin doğrudan anne sütüne geçer. Gebelikte bıraktığınız sigarasız yaşam alışkanlığını emzirirken de sürdürün. Hala içiyorsanız hiç olmazsa bebeğinizin yanında içmeyin, onunla aynı odada sigara tüttürmeyin, onu zehirlemeyin. Emzirmeye başlamadan en az 2,5-3 saat önce sigaranızı söndürmüş olun!

” Kullandığınız hemen her ilacın sütünüzle bebeğinize de geçebileceğini unutmayın. Reçeteli veya reçetesiz bir ilacın bebeğinize geçip geçmiyeceğini doktorunuz veya eczacınızdan başkası bilemez, onlara danışın!

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategori: Genel

Yorum Bildir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir