Gebelik

Evde Gebelik Testi ile Gebelik Öğrenilir mi?

Evde Gebelik Testi ile Gebelik Öğrenilir mi?
Birçoğumuz doktora gitmek yerine evde ön bir tarama yapmayı isteriz.Yada şüphelendiğimiz bir bulgunun doğru olup olmadğını anlamak için eczaneden alacağımız bir gebelik testi bize yardımcı olacaktır.
Evde Gebelik Testi ile Gebelik Öğrenilir mi?
Gebelik testine bir aç damla idrar damaltılır ve HCG (human chorionic gonadotrophin) hormonunu kontrol edilir bu sayede gebe olunup olunmadığı anlaşılır.Adet olmanız gereken gün gebelik testi yapabilirisniz pencerede tam olarak kırmızı değil de biraz daha farklı bir renk de oluşabilir bu gebe olduğunuz anlamına gelir ama emin olmak için bir kaç gün sonra tekrar denemelisiniz.Peki ya renk değişimi olmazsa negatifse ve sizin hala sık sık idrara çıkıyor mide bulantısı yaşıyor ve adet olmadıysanız testi bir daha yapın.Eğer yine sonuç alamazsanız doktora gidip test yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response to Evde Gebelik Testi ile Gebelik Öğrenilir mi?

  1. hacerbyrz

    Sevgilimle anal yoldan iliskiye girdik bu sefer canim cok yandi (bacak omza oldugundan dolayi acidigini dusunuyorum) tuvalete gittigimde adet kanamamin geldigi yerden bir kac damla kan geldi sonrasinda ise 3 4 gun kahverengi kan gelmeye devam etti ve adetime 1 hafta var bunun nedeni nedir yardimci olurmusunuz lutfen ? Hamilelik olasiligi varmi yada kizlik zarina mi zarar gelmistir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir