Gebelik

Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalı

Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalı
9 aylık bir serüvenden sonra beslnemeniz önemli ölçüde değişmiş olabilir elbette ama bunu yine dengelemek sizin elinizde.Bebeğinizin gelişimi için tükettiğiniz bir çok zararlı besini şimdi de anne sütü için tüketmek isteyebilirisniz ama biz bunu değiştireceğiz.

Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalı

Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalı


Öncelikle zayıflamak için hiç bir öğünü atlamayın.BU şekilde zayıflama yolu bebeğiniz ve sizin için iyi bir seçim değildir.
Çay saati atıştırmaları pasta keke kurabiye gibi küçük ama tatlı atıştırmalardan uzak durun onun yerine tatlı meyveleri tüketin. Hem sağlıklı hem besleyici.
Örneğin öğlen sucuk ve sosis yemek yerine ton balığı tercih edin.
Fast food yiyeceklerden uzak durun.Bir fast food ortalama 1500 -1600 kaloridir değil mi?Onun yerine aynı kaloriye denk gelen ama sağlıklı bir sebze yemeği tamtahıllı ekmekler tüketebilir salataalr tercih edebilrisniz.

Loğusa döneminde bol bol tatlı içeçekler içme yeme alışkanlığı geleneklerimizdedir ama bu yanlış Asıl anneye sütü yaptıran sudur.Bol bol su için.
Ayrıca rezene çayı da anne sütünü artırıcı özelliktedir.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategori: Genel

Yorum Bildir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir