Gebelik

Doğumdan Sonra Alınan Kilolar Nasıl Yakılır

Doğumdan Sonra Alınan Kilolar Nasıl Yakılır
Gebelikte alacağınız kiloalr normal olarak zaten 12-13 kilogramdır.Bu kilonun çoğundan zaten doğumla birlikte kurtulacaksınız.Ama doğumdan sonra bebeğinizi beslemek için çok çok yemek doğru değil bu sadece fazla fazla kilo almanızı sağlar.
kilo
Bebek: 3250 gram
Plasenta:800 gram
Amnion sıvısında artış:800 gram
Rahim: 900gram
Kan hacmindeki artış: 1200-1500 gram
Meme dokusunda artış: 400 gram
Dokulardaki su artışı: 1200-1500 gram
Anneni yağ depoları: 3500 gram
TOPLAM: 12-12,5 Kilogram

Doğumla beraber bu kiloların 6-7 kilosunu zaten kaybedeceksiniz ilerleyen iki hafta içinde de vücut sıvılarınızdaki 2 kilogramlık fazlalık gidecek böylece gebelik sırasında aldığınız kilonun 8-kilosunu zaten kaybedeceksiniz. Geriye fetüsü korumak için karın bölgesinde ve doğumu kolaylaştırmak için uyluk bölgesinde toplanan 3-4kilonuz kaldı. Bu dönemde ise en büyük yardımcınız emzirmek, süt vermek 1 saatlik kardiyo programının size yaptırmadığını yaptırır, çok fazla enerji kaybettirir. 1 mililitre süt salınımı 7 kalori demektir. Bir çay bardağı kadar süt verdiğinizde 700 kalori yakıyorsunuz, emziklilik döneminde sağlıklı ve dengeli beslenir ve en az 6 ay bebeğinizi emzirdiğinizde, gebeliğinize başladığınız kiloya dönmüş olursunuz. Doğa her şey yolunda gittiğinde bizlere en kolay yolu sunuyor aslında her zaman.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir