Gebelik

Diş Çıkaran Bebeklere Kürler

Diş Çıkaran Bebeklere Kürler
Dişçıkaran ebbek huysuzlanır çünkü diş yatakalrı kaşınır ağrır ve bundan dolayı bazen iştahsızlaşır.Ama evde bu küçük uyarılarla bebeğinizin acı çekmesini yada huysuzlanmasını önleyebilriisniz.Doğal ev yapımı kürler ve yöntemler.
Diş Çıkaran Bebeklere Kürler

Diş Çıkaran Bebeklere Kürler
Bebeğinizin eline yeşil soğanın beyaz kısmını keserek verirseniz bebeğiniz bunu çiğner ve soğan bebeğin diş etlerinin uyuşturarak ağrının dinmesine neden olur.
Bir papatya çayı demleyin, demlediğiniz papatya çayına temiz ve pamuklu bir bezi daldırın. Ardından bu bezi soğutun ve bebeğinize verin.
Parmağınıza sürdüğünüz zeytinyağı ile bebeğinizin dişlerine masaj yapın.
Karanfil tozunu oda sıcaklığındaki tereyağ ile karıştırın. Bir süre buzdolabında bekletip parmağınızla bebeğin diş etlerine sürün. Karanfilin uyuşturucu etkisi diş jeli görevi görür.
Bir damla karanfil yağına 1-2 yemek kaşığı bademyağı karıştırarak bir masaj yağı elde edebilirsiniz. Ve bunu da bebeğin dişetlerine sürebilirsiniz.
Yurtdışında yaşıyorsanız veya getirtebiliyorsanız homeopathic bazı ilaçlara ulaşabilirsiniz. Bunlar hiçbir yan etkisi olmayan doğal tedavi için hazırlanmış ilaçlardır.
Biz yurtdışındayken birçok bebeğin boynunda amber taşından yapılmış kolyeler vardı. Bu taşın bebeği sakinleştirdiği ve özellikle diş çıkarma döneminde çok işe yaradığı söylenmekte.
Meyve pürelerini ya da sebze pürelerini iyice dondurup küçük parçalar halinde bebeğinizin ağzına verin. Soğuk onu rahatlatır ve aynı zamanda yemeğini yemiş olur.

Bir önceki yazımız olan Gebelikte Cinsel İlişki Pozisyonları Nasıl Olmalı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir