Gebelik

çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

bebeğinizin çin takvimine göre erkek mi yoksa kızmı olduğuna aşağıdaki tablodan bakabilirsiniz. tabi bunu yapmadan önce çin takvimine göre kaç yaşında olduğunuzu öğrenmelisiniz, bunun için çin takvimine göre yaş hesaplama sayfamıza bakmalısınız.

çin takvimine göre yaşınızı hesapladıysanız, sıra geldi bebeğin cinsiyetini hesaplamaya.

Resimi tam boy görmek için üzerine tıklayınız.

çin takvimi 2012 cinsiyet hesaplama

çin takvimi 2012 cinsiyet hesaplama

Kısaca çin takvimi nedir özetlememiz gerekse;

Hangi ayda ve kaç yaşında hamile kaldınız ? Bu iki soruyu yanıtlamalısınız. Çin’de 700 yıldır uygulanan bir yöntemi kullanarak bebeğinizin cinsiyeti konusunda doğru bir tahminde bulunabilirsiniz.

Birçok Asya ülkesindeki gebelik yaşayan anneler, teknolojik gelişmelerle bebeklerinin cinsiyetini erkenden öğrenseler de, emin olmak için “çin takvimi” ve halk inanışlarını da başvuruyorlar. Annenin yaşı ile hamile kaldığı ayın bilinmesi durumunda %90 oranında doğru sonuç verdiği söyleniyor. Çin astroloji bilginlerince hazırlanan çin takvimi 700 yıldır kullanılıyor.

21 yaşında yaşanan gebelik te kız çocuk olasılığı daha fazla.
Çin Takvimine göre, annenin yaşının hamile kalınan ayla kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarıyor. 30 yaşındaki bir anne adayının mart ve mayısta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti kız, diğer tüm aylarda ise erkek olurken, 21 yaşındaki anne adayının ocakta hamile kalması durumunda bebeğinin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda kız oluyor.

Bir önceki yazımız olan çin takvimine göre yaş hesaplama başlıklı makalemizde çin takvimi, çin takvimine göre yaş hesaplama 2012 ve gebelik takvimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Kategori: Genel Etiketler :

6 Yorum Var

6 Responses to çin takvimine göre cinsiyet hesaplama

  1. ben 20.02.1982 dogumluyum son adet tarihim 03.08.2012 bebegimin cinsiyeti nedir bir kızımız var ve birde oglumuz olsun itiyoruz inşallah allah nasip eder.

    • isimsiz

      çin takvimine göre oğlunuz olucak filiz hanım ama bence yanlıs cunku ıkı tane yengem var aynı donemlerde dogurdular kızı olucak dedıgının oglu oglu olucak dedıgınınde kızı oldu yanı cın takvımının tam tersı cıktı hakkınızda hayırlısı saglıklı mutlu huzurlu sanslı bır bebegınız olması dılegıyle

  2. dilek sultan

    17 Aralık 1973 doğumluyum 3 kızım var artık bir erkek bebek istiyorum bana yardımcı olurmusunuz?hangi aylar bunun için uygun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir