Etiket: hamilelikten korunma hapları

norlevo ertesi gün hapı

norlevo ertesi gün hapı

merhaba sizlere daha önce ertesi gün hapları hakkında bilgi vermiştik, bugün ertesi gün hapı olan norlevo hakkında daha detaylı bilgiler sunacağım.

norlevo hapı ;

Norlevo hapı içerisinde iki adet hap bulunmaktadır. Bunların ilk tabletini korunmasız girdiğiniz cinsel ilişkiden sorna almalısınız. Norlevo hapı cinsel ilişki sonrasında en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır, ama ne kadar erken alınırsa o kadar iyi olacaktır.norlevo hapının yan etkilerine bir göz atalım isterseniz; kusma, mide bulantısı, meme hassasiyeti, baş ağrısı, karın ağrısı, damla damla şeklinde kanama gibi çaşitli yan etkileri olabilir.

norlevo ertesi gün hapı
norlevo ertesi gün hapı

Norlevo ertesi günü hapı yumurtlamayı geçici olarak engelleyerek gösterir ayrıca sperm ve yumurtlama hücrelerinin birleşmesini ve döllenmiş yumurtanın da raihm duvarına yerleşmesini engeller, böylelikle gebelik engellenmiş olur.

Sağlıklı ve mutluluk dolu hamilelik ler dilerim…

ertesi gün hapı isimleri

Ertesi gün hapları içinde piyasada en çok bilinen ve kullanılan üç isim vardır, bunlar

-Preven : Östrojen ve progestoron hormonu içermektedir, cinsel ilişkinden en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır.

-Norlevo : Sadece progestoron hormonu içermektedir, buda Preven ilacında olduğu gibi en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır.

-Ellaone : Bu hap için şuan elimizde çok tedaylı bilgi bulunmamakta fakat bildiğimiz şu ki, bu hapı ilişkiden sonra 5 gün içerisinde kullanabilirsiniz..

Bu haplar konusunda daha tedaylı bilgi ileriki makalelerimizde sunulacaktır.