Etiket: gebelik testi

adet öncesi gebe kalınırmı

adet öncesi gebe kalınırmı

Ziyaretcilerimizden gelen bir soru ;

merhaba, ben bu ay 3 martta adet gordum, adetten bir gun once 2 martta guvenli oldugu icin esimle korunmadan iliskiye girdik. ama su an surekli midem bulaniyor ve diger hamileliklerimde yasadigim cogu belirti mevcut. adetten bir gun once hamile kalma ihtimali var mı? yardimci olursaniz sevinirim, tesekkurler.

Cevap ; Evet gebelik ihtimaliniz vardır, kesin bir sonuç için eczaneden alabileceğiniz bir gebelik testi uygun olacaktır.

Sağlık ve mutlulukla kalın…

ertesi gün hapı kesin çözümmü

ertesi gün hapı kesin çözümmü diye kendi kendinize soruyormusunuz ? bizim size cevabımız hayır olacaktır, ertesi gün hap hiçbir zaman kesin çözüm değildir. %90 lık bir koruma sağlasada eğer adet görmeniz geçiktiyse hemen bir gebelik testi yaptırmalısınız. Eğer bu konuda daha çok merak ettiğiniz konu varsa yazı altında yorum bırakarak bize sorabilirsiniz…

ertesi gün hapının yan etkileri

Ertesi gün hapının yan etkileri

Ertesi gün hapları hormon içeren ilaçlar olduğu için çeşitli yan etkileri olabilir, fakat bunlar geçici yan etkilerdir. Bilinen kalıcı ve önemli bir yan etki beklenmez. En çok görülen yan etkiler kusma ve mide bulantılarıdır. Bu yan etkiler östrojen ve progesteron hormonunu birlikte içeren haplarda görülür.

Doğum Kontrol Hapının yan etkileri
Doğum Kontrol Hapının yan etkileri

Sadece progesteron içeren ertesi sabah hapları bu açıdan avantajlı olabilir, çünkü bu haplarda kusma ve bulantı görülmez.

Continue reading “ertesi gün hapının yan etkileri”