norlevo ertesi gün hapı

norlevo ertesi gün hapı

merhaba sizlere daha önce ertesi gün hapları hakkında bilgi vermiştik, bugün ertesi gün hapı olan norlevo hakkında daha detaylı bilgiler sunacağım.

norlevo hapı ;

Norlevo hapı içerisinde iki adet hap bulunmaktadır. Bunların ilk tabletini korunmasız girdiğiniz cinsel ilişkiden sorna almalısınız. Norlevo hapı cinsel ilişki sonrasında en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır, ama ne kadar erken alınırsa o kadar iyi olacaktır.norlevo hapının yan etkilerine bir göz atalım isterseniz; kusma, mide bulantısı, meme hassasiyeti, baş ağrısı, karın ağrısı, damla damla şeklinde kanama gibi çaşitli yan etkileri olabilir.

norlevo ertesi gün hapı
norlevo ertesi gün hapı

Norlevo ertesi günü hapı yumurtlamayı geçici olarak engelleyerek gösterir ayrıca sperm ve yumurtlama hücrelerinin birleşmesini ve döllenmiş yumurtanın da raihm duvarına yerleşmesini engeller, böylelikle gebelik engellenmiş olur.

Sağlıklı ve mutluluk dolu hamilelik ler dilerim…

Fazlasını Oku

ertesi gün hapı isimleri

Ertesi gün hapları içinde piyasada en çok bilinen ve kullanılan üç isim vardır, bunlar

-Preven : Östrojen ve progestoron hormonu içermektedir, cinsel ilişkinden en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır.

-Norlevo : Sadece progestoron hormonu içermektedir, buda Preven ilacında olduğu gibi en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır.

-Ellaone : Bu hap için şuan elimizde çok tedaylı bilgi bulunmamakta fakat bildiğimiz şu ki, bu hapı ilişkiden sonra 5 gün içerisinde kullanabilirsiniz..

Bu haplar konusunda daha tedaylı bilgi ileriki makalelerimizde sunulacaktır.

Fazlasını Oku

ertesi gün hapı kesin çözümmü

ertesi gün hapı kesin çözümmü diye kendi kendinize soruyormusunuz ? bizim size cevabımız hayır olacaktır, ertesi gün hap hiçbir zaman kesin çözüm değildir. %90 lık bir koruma sağlasada eğer adet görmeniz geçiktiyse hemen bir gebelik testi yaptırmalısınız. Eğer bu konuda daha çok merak ettiğiniz konu varsa yazı altında yorum bırakarak bize sorabilirsiniz…

Fazlasını Oku

ertesi gün hapının yan etkileri

Ertesi gün hapının yan etkileri

Ertesi gün hapları hormon içeren ilaçlar olduğu için çeşitli yan etkileri olabilir, fakat bunlar geçici yan etkilerdir. Bilinen kalıcı ve önemli bir yan etki beklenmez. En çok görülen yan etkiler kusma ve mide bulantılarıdır. Bu yan etkiler östrojen ve progesteron hormonunu birlikte içeren haplarda görülür.

Doğum Kontrol Hapının yan etkileri
Doğum Kontrol Hapının yan etkileri

Sadece progesteron içeren ertesi sabah hapları bu açıdan avantajlı olabilir, çünkü bu haplarda kusma ve bulantı görülmez.

(daha&helliip;)

Fazlasını Oku

ertesi gün hapı, doğum kontrol hapı kullanımı

Bu yazımızı biraz daha soru cevap şeklinde işlemeyi düşündüm.

Soru : ertesi gün hapı nereden alınır, ertesi gün hapı nerede satılır

Ertesi gün hapını eczanelerden temin edebilirsiniz.

Soru : ertesi gün hapı çeşitleri

Ertesi gün hapları ikiye ayrılır, bir defada alınan ve on iki saat arayla iki seferde alınan tipleri mevcuttur.

Soru : ertesi gün hapı ne zaman alınır

Ertesi Gün Hapı ( Doğum Kontrol Hapı )
Ertesi Gün Hapı ( Doğum Kontrol Hapı )

Eczaneden almış olduğunuz ertesi gün hapının prospektüsünde günde bir defamı yoksa oniki saat araylamı alınması gerektiği yazacaktır. Bazı ertesi gün hapları sadece hem östrojen hem progesteron hormonu içerir. Bazı doğum kontrol hapları ise progesteron hormonu içerir. En yaygın olanları sadece progesteron hormonu (levonorgestrel) içeren ve bir seferde iki hap içilen türleridir. Sadece progesteron içerenlerde yan etki az görülmesi de bir avantajdır çünkü Östrojen ve progesteron birlikte içeren ertesi gün hapları bulantı ve kusma yapabilmekteler.

(daha&helliip;)

Fazlasını Oku