Etiket: cinsel ilişki

arkadan ilişkiye girerek hamile kalınırmı

arkadan ilişkiye girerek hamile kalınırmı, evet bu yazımız biraz müstehcen kaçsada sağlıkta ayıp olmaz diyerekten yayınlamak istedim. Arkadan ilişkiye girerek hamile kalınmaz. Hamile kalmak için vajinal birleşme olması gereklidir. Ayrıca belirtmek isterimki, anal yolla ilişkiye girmek oldukça sağlıksızdır. Ayrıca dinimizce büyük günahlardan dır.

Dikkat edilmesi gereken nokta cinsel ilişkinin anal seks ile başlayıp analseks ile bitmesidir, bu durumda hamile kalınmaz, fakat spermlerin taşması ve kayması durumunda vajina ile makat arasının çok yakın olduğu için gebelik yaşanabilir.

norlevo ertesi gün hapı

norlevo ertesi gün hapı

merhaba sizlere daha önce ertesi gün hapları hakkında bilgi vermiştik, bugün ertesi gün hapı olan norlevo hakkında daha detaylı bilgiler sunacağım.

norlevo hapı ;

Norlevo hapı içerisinde iki adet hap bulunmaktadır. Bunların ilk tabletini korunmasız girdiğiniz cinsel ilişkiden sorna almalısınız. Norlevo hapı cinsel ilişki sonrasında en geç 72 saat içerisinde alınmalıdır, ama ne kadar erken alınırsa o kadar iyi olacaktır.norlevo hapının yan etkilerine bir göz atalım isterseniz; kusma, mide bulantısı, meme hassasiyeti, baş ağrısı, karın ağrısı, damla damla şeklinde kanama gibi çaşitli yan etkileri olabilir.

norlevo ertesi gün hapı
norlevo ertesi gün hapı

Norlevo ertesi günü hapı yumurtlamayı geçici olarak engelleyerek gösterir ayrıca sperm ve yumurtlama hücrelerinin birleşmesini ve döllenmiş yumurtanın da raihm duvarına yerleşmesini engeller, böylelikle gebelik engellenmiş olur.

Sağlıklı ve mutluluk dolu hamilelik ler dilerim…

nasıl hamile ( gebe ) kalınır ?

Bugün sizlere nasıl hamile ( gebe ) kalınır, anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle daha önce bir doğum kontrol yöntemi kullanıyorsanız, bu kullandığınız yöntemin çeşidine göre 1-6 ay arasında sürebilir, bu süre zarfında gebe kalamassınız.

nasıl hamile kalınır
nasıl hamile kalınır

Hamile kalma şansınızı arttırmak için düzenli bir cinsel birliktelik ve haftada 2-3 cinsel birleşmeniz olmalı. Daha az olan cinsel birliktelikte de elbette gebe kalma şansınız var fakat daha sık cinsel birlikteliğe oranla bu daha az olacaktır. Cinsel ilişki sırasında korunmayan bir çiftin her adet döneminde gebelik yaşama olasılığı %25 dir.

Continue reading “nasıl hamile ( gebe ) kalınır ?”