Bebeklerde İsiliği Önleme ve Tedavi

Bebeklerde İsiliği Önleme ve Tedavi
Bebek cildi hassastır.Çabuk tahri olur ve hassas bebeğiniz acı çekebilir.İsilik sıcak aylarda doğan bebeklere en çok tehtid eden rahatsızlıktır.
Bebeklerde İsiliği Önleme ve Tedavi
Bebeğinizin isilik çıkarmasını engellemek için onu fazla giydirmeyin. Bebeğinizi bir yetişkin kadar hafif giydirebilirsiniz, bu halde bir yetişkin kadar rahat olacaktır. Eğer hava gerçekten sıcaksa bir tişört ya da hafif bir kıyafet yeterlidir.


Bebeğinizin uzun süre güneş ışığına doğrudan maruz kalmamasına dikkat edin. Eğer dışarıya çıkacaksanız bebeğinizi gölgede tutun. Siperli bir bebek arabası ya da bir şemsiye kullanarak bunu yapabilirsiniz. Burada önemli olan, bebeğinizin cildini serin tutmak.
Uyku için bebeğinizi kapalı bir alana getirin ve uyuduğu yerin biraz daha serin olmasına, doğrudan güneş ışığı almamasına dikkat edin. Terlemesi, durumu daha da kötü hale getirebilir.
Eğer isilik oluşmuşsa tahrişli bölgeye soğuk bir bez koyun. Sakın ovmayın, soğuk bez birkaç dakika o bölgenin üzerinde kalmalı ve bebeğin cildini serinletmelidir.
Eğer bulabilirseniz isilik olan bölgeye aynısafa yağı sürün, bunu çoğunlukla organik besinler satan mağazalarda bulabilirsiniz. Aynısafa iyileştirici özelliği olan ve tahrişli bölgeyi rahatlatabilecek bir bitkidir.
Genellikle isilik birkaç günde kaybolur fakat yine de enfeksiyon belirtisi olup olmadığına bakın. Belirtiler arasında kabarcıklardan sıvı ya da irin sızması, yüksek ateş ya da hastalığı işaret eden bir durum olabilir. Bu belirtilerden herhangi birini gördüğünüzde bir sağlık uzmanına başvurmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir