Gebelik

Bebeğinize İsim Seçmenin Püf Noktaları

Bebeğinize İsim Seçmenin Püf Noktaları
Bebeğinize isim koymakta zorlanıyorsunuz değil mi?Bir çok anne baba isim konusunda kararsız kalıyor ama bu kararsızlığı gidermek için bir kaç adımı atın ve püf noktalarımızı okuyun.

Bebeğinize İsim Seçmenin Püf Noktaları

Bebeğinize İsim Seçmenin Püf Noktaları


Bebeğinize isim seçerken ilk adım kulağa hoş gelip gelmediği.Melodik olmalı sert olmamalı.Ki eğer bebeğinizin serk kesin ve kararlı olmasını istiyorsanız o başka elbette ama en güzeli kulağa hoş gelmesidir.
İkincisi sık kullanılan isimlerden seçmeyin.Özellikle de soy isminiz bilindik sık kullanılan bir isim ise isim benzerliği çok karşılaşılan bir durum olabilr.Bu ihtimali göz önünde bulundurup sık kullanılan bir isim kulanmayın.
Üçüncüsü nine dede isimlerini bebeğinize aktarmak.Modern bir isim ise bebeğinize yakışabilir elbtte ama ya değilse.Bu durumda Abdül bebek hoş olmaz.
Son olarak da anlamı.Bebek isimlerinin anlamına bakın ve ona göre karar verin.Okunduğunda soyadınız ile uyum olup olmadığına bakın.Mesela Yağmur Deniz.Tüm anne babalara isim seçmede kolay gelsin.Unutmayın ki bebeğinize koyduğunuz isim onun kişiliğini güleryüzlülüğünü de etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Sürtünme Yoluyla Hamile Kalınır mı? başlıklı makalemizde hamilemiyim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir