adet düzensizliği yaşayanlar

Adet düzensizliği yaşayanlar, merhaba yine ziyaretcilerimizin soruları ile devam ediyoruz, bizlere amerikadan ceren hanım yazmış. Gelelim Ceren hanımın adet düzensizliği hakkındaki sorusuna ;

Soru:
Ben 4 aylik evliyim ve 4 aydir amerikada yasiyorum. evlenene kadar adetim gayet duzenliydi ve 26 gunde bir regl oluyordum ancak evlendikten sonra gunu degismeye basladi. Iki kere 26 gun arayla 1 kere de 27 gun arayla regl oldum bu ay ise aradan 29 gun gecmis olmasina ragmen olamadim gebelik testii yaptigimda da sonuc negatif cikti. bu durumda ne yapmami onerirsiniz? hava degisiminin de etkisi olmus olabilir mi?
cevaplarsaniz cok memnun olurum tskler.

Cevap:
Regl 26-32 gün arasında olabilir, sizin durumunuz çok normal. Bunun altında hava değişikliği yada pisikolojik nedenler olabilir. Bu mutluluk olur, üzüntü olur v.b Dilerseniz adet düzensizliği nedenleri konumuza bir göz atın.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

Bir önceki yazımız olan Adet Gecikmesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2 thoughts on “adet düzensizliği yaşayanlar

  1. Mrb..ben çok erken adet oluyorum en geç 18 19 sürüyor bazen ve olunca 4gün leke kahve renginde daha sonra 4.günden sonra kan ve bu şekilde 7′ gün sürüyor toplam 11 yada 12 adetli kalıyorum.şimdi 19günde leke gördüm hafif kahve renginde sonra beyaz içinden ip gibi kan geldi çok az hafif.. Ama hala adet olmadı çocukta istiyorum 10aydır korunmuyorum olmuyor neyden dir acaba rahmim temiz ?

  2. 17 yaşindayim 1 ay adet oluyorum diger ay olmuyorum bazen 2 ay olmuyorum cok duzensiz bunun nedeni nedir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir